Вирощування зернових культур часто спонукає фермерів до боротьби з бур’янами, які суттєво знижують ріст культур, впливають на врожай та якість зібраного зерна. Тому нерідко використовується гербіцид на кукурудзу від перевірених постачальників, що дає змогу тримати посіви в чистому вигляді.
Правила використання та види гербіцидів для кукурудзи
Аграрії наголошують на тому моменті, що гербіцид на кукурудзу повинен застосовуватися системно, в чітко окреслені терміни. Саме дотримання цих правил сприяє швидкому росту рослини та збору щедрого врожаю.
Основними моментами обробки хімічними сполуками виступають:
оброблення грунту до висівання зерна, що допомагає знищити дикорослих шкідників, які зійшли або ще знаходяться в землі;
після сходу кукурудзи, коли рослина має не більше трьох листочків;
остання обробка, коли у культури вже шість листків.
Після того, як кукурудза набрала певну висоту та здатна залишати після себе тінь, внесення пестицидів непотрібне, оскільки бур’ян може рости лише при конкретної кількості світла від сонячних променів. Тому господарям головне – не пропустити той період, коли рослина матиме вищий зріст за культуру. З цієї причини багато станцій з вирощування зернових здійснює профілактичне обприскування, що дозволяє убезпечити маїс від шкідливого впливу дикорослих сходів.
В залежності від чистоти полів обираються кілька варіантів пестицидів:
суцільні, які впливають на всі види рослинності;
вибіркові, що спрямовують свою дію на певні види рослин, оминаючи інші.
При використанні цих сильнодіючих речовин варто дотримуватися правил поводження з агресивними сполуками, які здатні суттєво нашкодити людині внаслідок вдихання парів або потрапляння рідини на шкіру. Гумові чоботи, рукавиці та маска повинні бути обов’язково присутніми під час проведення процедур з пестицидами.
Огляд пестицидів на кукурудзу
Інтернет-магазин «Гровекс» пропонує неперевершену якість різноманітних хімічних препаратів, що мають різну ціну, виходячи з типу, виробника та обсягу засобу. Різноманіття пестицидів дає можливість обрати оптимальне рішення заради щедрого та гарного врожаю. Кожний засіб містить активну діючу речовину, яка нищить дикорослі бур’яни.
Серед найбільш популярних та ефективних речовин потрібно виокремити:
ізоксафлютол;
ципросульфамід;
ізоксадіфен;
дикамба.
Однак, варто зазначити, що кожен дослідний центр працює з багатьма хімічними елементами, що активно застосовуються при обприскуванні різних культур. Аграрії радять не захоплюватися такими препаратами, оскільки велика кількість небезпечних речовин потрапляє в грунти, підземні води. Тому, лише при крайній необхідності, коли існує загроза знищення посівів, важливо грамотно підбирати пестицидні комплекси по боротьбі з бур’янами.
Мова йшла про масштабні фермерські підприємства, а для присадибних ділянок з маленькими площами рекомендується використовувати механічне усунення дикорослих шкідників. Лише вміле застосування пестицидів дасть змогу врятувати кукурудзу та не завдати шкоди екологічній ситуації в країні.